Folders |
Girls Finish - NXN Northeast Regional 2014
Published by
NXN Northeast Regional 2014 NORTHEAST GIRLS CHAMPIONSHIP RACE - 5000 METERS
Results by Leone Timing & Results Services
www.leonetiming.com
---------------------------------------------------------------------------------
1st 2nd
PLACE PTS NAME YR TEAM TIME 2.5K 2.5K
---------------------------------------------------------------------------------
1 1 Olivia Sargent JR Lower Bucks XC 18:18.2 9:13 9:06
2 2 Sierra Castaneda JR West Morris Track Club 18:37.6 9:25 9:13
3 3 Olivia Young SR U-Ville Running Club 18:39.3 9:24 9:16
4 4 Eleanor Lawler FR Rebels 18:44.1 9:24 9:21
5 5 Elisabeth Danis JR Black Bear Running 18:52.2 9:26 9:27
6 Aislinn Devlin SO UNA-PA-Downingtown 18:52.5 9:27 9:26
7 6 Hannah Parker SR Black Bear Running 18:52.8 9:23 9:30
8 Maegan Doody JR UNA-NH-Lee 19:00.0 9:25 9:35
9 7 Stephanie Mauer JR Hillsborough XC Club 19:02.6 9:27 9:36
10 8 Carleen Jeffers SR Ridgewood - NJ 19:08.5 9:38 9:31
11 9 Eliza Rego JR La Salle XC Club 19:11.7 9:25 9:47
12 10 Sheridan Wilbur SR La Salle XC Club 19:14.0 9:38 9:36
13 11 Gretchen Mills SR U-Ville Running Club 19:17.7 9:53 9:25
14 12 Samantha Halvorsen JR Ridgewood - NJ 19:26.0 9:51 9:35
15 13 Allison Pratt SO Black Bear Running 19:27.5 9:43 9:45
16 14 Paige Novak JR Hillsborough XC Club 19:29.5 9:46 9:44
17 15 Kacie Breeding JR U-Ville Running Club 19:33.4 9:46 9:48
18 16 Sophia Gorman SO Champlain Valley XC club 19:34.0 9:52 9:42
19 Grace Dwyer JR UNA-NJ-Mercerville 19:34.1 9:41 9:54
20 17 Elizabeth Mancini FR Cardinal O'Hara XC Club 19:34.4 9:53 9:42
21 18 Caitlin Swanson JR Tolland Track Club 19:35.7 9:54 9:42
22 19 Carmen Bango JR Big Blue Running Club 19:36.1 9:57 9:40
23 20 Sarah Walker JR Germantown Friends 19:37.6 10:00 9:38
24 21 Michaela Jones FR Big Blue Running Club 19:39.9 9:55 9:45
25 Bethany Nunnery JR Excellerate North 19:40.4 9:53 9:48
26 22 Eryn Mills SR Runner's High Racing Club 19:41.6 9:57 9:45
27 Gianna Mastromatteo SO UNA-MA-Worcester 19:41.6 9:43 9:59
28 23 Anna Juul SO U-Ville Running Club 19:43.0 9:58 9:45
29 24 Hannah Molloy JR Lower Bucks XC 19:43.3 9:45 9:59
30 25 Christina Rancan JR Pirate Cross 19:44.2 9:42 10:03
31 Kelly Shaffer JR UNA-NJ-Ringoes 19:44.7 9:52 9:53
32 Meaghan Driscoll SR UNA-NJ-Glen Garnder 19:46.3 9:54 9:53
33 26 Rachel Lehnert SR Meadowridge XC Club 19:46.6 10:04 9:43
34 27 Katherine Deloreto SO Tolland Track Club 19:47.5 10:08 9:40
35 28 Meridith Twomey JR Lower Bucks XC 19:48.0 9:57 9:51
36 29 Molly Doyle SR Hillsborough XC Club 19:51.8 10:05 9:47
37 30 Megan Cronk JR Runner's High Racing Club 19:52.9 10:02 9:51
38 31 Abagail Long SO Rocks XC 19:53.0 9:58 9:55
39 32 Elizabeth Edwards SO U-Ville Running Club 19:57.4 10:07 9:51
40 33 Caitlin O'Hare FR Runner's High Racing Club 19:58.1 10:00 9:59
41 34 Olympia Martin SO Ridgewood - NJ 19:59.6 10:16 9:44
42 35 Audrey O'Neill JR La Salle XC Club 20:00.1 10:01 10:00
43 36 Peyton McGovern JR Big Blue Running Club 20:00.6 10:05 9:56
44 37 Courtney Akerley SR Tolland Track Club 20:00.9 10:14 9:47
45 38 Elizabeth Newman SR Ridge Runners 20:01.0 10:05 9:56
46 39 Lauren Sapone JR RunningBucs 20:01.0 9:51 10:10
47 40 Mackenzie Pias JR Flying Tigers Running Club 20:01.2 10:01 10:01
48 41 Gracie Eckstein SR Runner's High Racing Club 20:02.3 10:01 10:02
49 Margaret McCaffrey SR East Greewnich Track Club 20:05.3 10:08 9:58
50 Olivia Viparina SR UNA-NJ-Ledgewood 20:05.7 10:00 10:06
51 42 Marykate McNamara SR Runner's High Racing Club 20:06.6 10:19 9:48
52 43 Grace Rademacher FR Big Blue Running Club 20:07.2 10:12 9:56
53 44 Gaelyn Kattman SO Tomahawk XC Club 20:07.5 10:09 9:59
54 45 Sarah Hayes SO Cardinal O'Hara XC Club 20:08.6 10:16 9:53
55 46 Hayley Collins SO Tolland Track Club 20:09.8 10:08 10:02
56 47 Lou Mialhe JR Princeton 20:10.1 10:10 10:01
57 48 Elise Papazian JR La Salle XC Club 20:10.6 10:18 9:53
58 49 Anoush Shehadeh SR Big Blue Running Club 20:15.3 10:14 10:02
59 Mary Watters SR UNA-NY-Pearl River 20:16.8 10:19 9:58
60 50 Emily Weigand SR H-W XC Club 20:17.6 10:17 10:01
61 51 Catherine Giuseffi SO Ridge Runners 20:17.9 10:10 10:08
62 52 Deirdre Casey SR Pirate Cross 20:18.1 9:56 10:23
63 53 Abby Regner SR Ridge Runners 20:18.4 10:10 10:09
64 54 Elizabeth Hannon SR Rocks XC 20:18.5 10:09 10:10
65 55 Grace Mancini JR Cardinal O'Hara XC Club 20:19.5 10:21 9:59
66 Abby Gauthier SR UNA-NJ-Forked River 20:20.3 10:17 10:04
67 56 Rachel Estey FR Lower Bucks XC 20:20.4 10:22 9:59
68 57 Gabrielle Ferrigine JR Runner's High Racing Club 20:21.3 10:21 10:01
69 58 Michele Renzi SO La Salle XC Club 20:21.6 10:15 10:07
70 59 Brooke Laskowsky JR Black Bear Running 20:23.0 10:18 10:05
71 60 Hannah Anderson SR Meadowridge XC Club 20:23.1 10:13 10:11
72 61 Julia Cormier JR Black Bear Running 20:24.1 10:15 10:10
73 62 Giavanna Tabbachino SO Blue Eagle XC Club 20:24.9 10:20 10:05
74 Hannah Springhorn SR UNA-CT-Guilford 20:25.1 10:08 10:18
75 63 Carly Neeld SR Champlain Valley XC club 20:28.5 10:20 10:09
76 64 Sophie Spring JR Ridge Runners 20:28.9 10:26 10:03
77 65 Olivia Delorenzo JR Hillsborough XC Club 20:31.8 10:18 10:14
78 Alexandra Wolf SO UNA-MA-Lexington 20:34.3 10:27 10:08
79 66 Mary Sutton SR Princeton 20:37.3 10:30 10:08
80 67 Paige Metzheiser SR Princeton 20:38.7 10:29 10:10
81 68 Megan Carmody JR Rocks XC 20:39.2 10:32 10:08
82 69 Cianna Lynch JR La Salle XC Club 20:39.4 10:19 10:21
83 70 Madeline Sauer JR Lower Bucks XC 20:39.7 10:12 10:28
84 71 Olivia Arizin SO Cardinal O'Hara XC Club 20:39.8 10:28 10:12
85 Coralea Geraniotis SR UNA-MA-Orleans 20:41.6 10:18 10:24
86 72 Emily Hellman JR Meadowridge XC Club 20:44.6 10:33 10:12
87 73 Amanda Brodow SR Top of the Hill Track Club 20:45.7 10:25 10:21
88 74 Emiy Rienzo SR Runner's High Racing Club 20:46.3 10:34 10:13
89 75 Courtney Skikus SO Hillsborough XC Club 20:46.9 10:31 10:16
90 76 Leah Talley SR U-Ville Running Club 20:47.4 10:31 10:17
91 77 Jackie Cutillo SR Rocks XC 20:48.2 10:23 10:26
92 78 Chloe Taylor FR Princeton 20:48.5 10:36 10:13
93 79 Kaitlyn Hebert SR Tomahawk XC Club 20:48.9 10:29 10:20
94 80 Edlyn Gulama SR Pirate Cross 20:50.1 10:27 10:24
95 81 Regan Asay SR Ridge Runners 20:51.0 10:29 10:22
96 82 Una Treanor FR Rebels 20:52.0 10:30 10:22
97 83 Kelly Cianciola JR Hillsborough XC Club 20:53.6 10:36 10:18
98 Kelly McLaughlin SO UNA-NJ-Califon 20:54.5 10:37 10:18
99 84 Sara Amato SR Rocks XC 20:55.4 10:22 10:34
100 85 Lauren Smeltzer SR Kiski 20:55.7 10:35 10:21
101 86 Alice Wistar JR Germantown Friends 20:56.1 10:34 10:23
102 87 Eleanor Mancini FR Cardinal O'Hara XC Club 20:56.7 10:32 10:25
103 88 Megan Brockmeier SO Blue Eagle XC Club 20:59.5 10:35 10:25
104 89 Michaela Caron SO Tolland Track Club 20:59.9 10:38 10:22
105 Rachel Vick SO Kingsway 21:00.4 10:30 10:31
106 90 Abby Taylor SR Ridgewood - NJ 21:00.6 10:45 10:16
107 91 Karina Tavares JR La Salle XC Club 21:01.0 10:18 10:43
108 92 Emily Hirsch SO Ridge Runners 21:01.1 10:26 10:36
109 93 Erin O'Connell SR Lower Bucks XC 21:01.8 10:36 10:26
110 94 Peri Bongiovanni SO Hillsborough XC Club 21:02.5 10:40 10:23
111 95 Griffin Kaulbach SO Germantown Friends 21:02.6 10:30 10:33
112 Megan Lindstrom SR Monmouth Track Club 21:03.1 10:36 10:28
113 96 Grace Moroney FR H-W XC Club 21:04.2 10:32 10:33
114 97 Morgan Steinhacker JR Meadowridge XC Club 21:05.3 10:48 10:18
115 98 Bailey Balmer JR Lower Bucks XC 21:05.8 10:41 10:25
116 99 Kelly Cleary SR Ridgewood - NJ 21:07.8 10:39 10:29
117 Jordan Wiser JR Wolves Running Club 21:09.0 10:42 10:27
118 100 Sarah Nelson JR Meadowridge XC Club 21:09.1 10:49 10:21
119 101 Cameron Irvine SO Meadowridge XC Club 21:10.0 10:46 10:24
120 102 Meghan O'Dwyer SR Blue Devil XC Club 21:10.8 10:56 10:15
121 Katie Martin FR UNA-NJ-Newton 21:11.7 10:42 10:30
122 Andrea Shade JR UNA-PA-Spring City 21:12.8 10:41 10:32
123 103 Shayna Bains SO Ridge Runners 21:13.8 10:46 10:28
124 104 Elise Hocking FR Germantown Friends 21:14.0 10:47 10:27
125 105 Caroline Stocking SR Blue Devil XC Club 21:15.4 10:58 10:18
126 106 Alexadra Hesterberg SO Pirate Cross 21:15.5 10:39 10:37
127 107 Sidney Perryman SO Tolland Track Club 21:20.1 10:57 10:24
128 108 Parker Tope JR Big Blue Running Club 21:20.6 10:50 10:31
129 109 Jennifer Ireland FR Champlain Valley XC club 21:21.3 10:45 10:37
130 110 Charlotte Cochrane FR RunningBucs 21:22.0 10:36 10:46
131 111 Maura Lyons SO Cardinal O'Hara XC Club 21:23.3 10:37 10:47
132 112 Kaylee Stebbins JR Tomahawk XC Club 21:24.7 10:53 10:32
133 113 Gabrielle Heilman SR Tolland Track Club 21:25.8 10:55 10:31
134 114 Alexis Charpentier JR Rebels 21:26.1 10:40 10:47
135 115 Megan Aller JR Kiski 21:26.6 10:35 10:52
136 116 Meghan Stone JR H-W XC Club 21:26.9 10:56 10:31
137 Thedita Pedersen SR East Greewnich Track Club 21:27.1 10:48 10:40
138 117 Haley Rich SO Pirate Cross 21:27.3 10:52 10:36
139 118 Corinna Cobb SO Ridgewood - NJ 21:29.2 10:59 10:31
140 119 Elizabeth Costantin SR ACES XC 21:30.1 11:02 10:29
141 120 Elizabeth Harringto SR ACES XC 21:30.4 11:01 10:30
142 Tricia Varner SO UNA-PA-Sidman 21:31.5 10:52 10:40
143 Gabby Devito JR Monmouth Track Club 21:31.9 11:01 10:31
144 121 Colleen Donahue JR Rocks XC 21:32.4 10:38 10:55
145 122 Stephanie Lednak SR Kiski 21:33.2 11:05 10:29
146 123 Hannah Southwick SO Rebels 21:34.3 11:01 10:34
147 124 Marissa Albano SR RunningBucs 21:35.1 10:57 10:39
148 125 Fini Satzke SR Meadowridge XC Club 21:42.8 10:52 10:51
149 126 Kathryn Hastings JR Tomahawk XC Club 21:44.3 11:13 10:32
150 Raeann Giannastasio SO Colts Neck 21:45.6 11:01 10:45
151 127 Mikayla Cochrane JR West Morris Track Club 21:45.7 10:47 10:59
152 128 Talia Staiger SR Flying Tigers Running Club 21:48.2 11:03 10:46
153 129 Abigail Cobb SO Rebels 21:49.1 11:05 10:45
154 130 Megan Scannell JR Black Bear Running 21:50.1 10:54 10:57
155 131 Meghan Adams FR Ridgewood - NJ 21:51.4 10:59 10:53
156 132 Anna Cassidento FR H-W XC Club 21:51.6 11:03 10:49
157 133 Julia Myers SR Blue Devil XC Club 21:51.7 11:06 10:46
158 134 Haley Harder JR Champlain Valley XC club 21:52.3 11:02 10:51
159 135 Gabrielle Brennan SR Blue Devil XC Club 21:52.9 11:05 10:48
160 Rachel Berman FR East Greewnich Track Club 21:54.3 10:48 11:07
161 136 Sophia Zahn SR Princeton 21:56.1 11:10 10:47
162 137 Catherine Howley SO H-W XC Club 21:57.9 11:04 10:54
163 138 Katelynn Scannell SR Black Bear Running 21:58.1 10:58 11:01
164 139 Naomi Fastovsky JR Rebels 21:59.4 11:02 10:58
165 140 Cara Power SR Blue Eagle XC Club 22:01.3 11:03 10:59
166 141 Elizabeth Petrov FR Pirate Cross 22:02.8 10:58 11:05
167 142 Jeanine Zheng JR H-W XC Club 22:04.5 11:07 10:58
168 Makenzie Cyr SR UNA-MA-Douglas 22:04.7 10:25 11:40
169 143 Abby Keim SR Champlain Valley XC club 22:09.4 11:11 10:59
170 144 Jane Servin SO Champlain Valley XC club 22:13.7 11:11 11:03
171 145 Sophie Smith SO Germantown Friends 22:16.9 11:18 10:59
172 146 Natalie Marcotullio SR Blue Devil XC Club 22:18.4 10:59 11:20
173 147 Erika Brodow SR Top of the Hill Track Club 22:19.0 11:19 11:00
174 148 Emma Eikelberner JR Princeton 22:19.0 11:31 10:48
175 149 Adrienne Santoro SR Rocks XC 22:19.3 11:02 11:18
176 150 Caitlin Harrity JR Germantown Friends 22:22.0 11:12 11:10
177 151 Emily Chin SR Top of the Hill Track Club 22:24.5 11:09 11:16
178 Emily Hansell SO UNA-PA-Pottstown 22:26.1 11:21 11:06
179 152 Noelle Blackford JR Blue Devil XC Club 22:28.0 11:33 10:55
180 153 Maeve Higgins JR Champlain Valley XC club 22:31.6 11:13 11:19
181 154 Jillian Brislin SO U-Ville Running Club 22:32.5 10:38 11:55
182 155 Niki Buechel SR RunningBucs 22:32.9 11:44 10:49
183 156 Erin Hughes JR West Morris Track Club 22:33.7 11:19 11:15
184 157 Bridget Kelly JR RunningBucs 22:36.4 11:20 11:17
185 Molly Kozlowski JR UNA-CT-Tolland 22:38.1 11:20 11:19
186 Heather Minue SO Monmouth Track Club 22:40.3 11:17 11:24
187 158 Jayne Hohman JR Kiski 22:40.9 11:28 11:13
188 159 Lindsey Caldwell JR Kiski 22:43.4 11:28 11:16
189 160 Caitlin Rodway SO ACES XC 22:43.9 11:30 11:14
190 Stephanie Griffin JR UNA-VT-Enosburg Falls 22:46.1 11:20 11:27
191 161 Alex Filiault JR Top of the Hill Track Club 22:49.7 11:26 11:24
192 162 Mia Tompkins SR Flying Tigers Running Club 22:52.3 11:15 11:38
193 163 Clare Golden FR ACES XC 22:54.2 11:17 11:38
194 164 Elizabeth Baker SR ACES XC 22:54.3 11:21 11:34
195 165 Hannah Albert SR Flying Tigers Running Club 22:54.7 11:22 11:33
196 166 Catie Lobianco FR Flying Tigers Running Club 22:56.2 11:27 11:30
197 167 Sarah Klebanov JR Princeton 22:59.6 11:44 11:16
198 168 Anika Becker SR Top of the Hill Track Club 23:02.4 11:32 11:31
199 169 Celia Pastore FR Cardinal O'Hara XC Club 23:05.7 11:14 11:52
200 170 Brittany Anderson FR Tomahawk XC Club 23:07.1 11:41 11:27
201 171 Elisa Orsini SR RunningBucs 23:09.1 11:35 11:35
202 172 Amber Bumbaugh SO Kiski 23:15.7 11:40 11:36
203 173 Maddy Piel JR Flying Tigers Running Club 23:25.4 11:46 11:40
204 174 Audrey Hannigan SO Top of the Hill Track Club 23:25.7 11:32 11:54
205 175 Amy Tsai JR Pirate Cross 23:27.0 11:34 11:53
206 176 Amanda Naylor FR Tomahawk XC Club 23:29.9 11:47 11:43
207 177 Emma Alai SO West Morris Track Club 23:31.0 11:35 11:56
208 178 Isabella Westcott SO Rebels 23:50.1 11:48 12:03
209 Izzy Doran 8 UNA-MA-Hopedale 24:02.2 11:52 12:11
210 179 Heather O'Rourke SR Blue Eagle XC Club 24:07.2 12:11 11:57
211 Samantha Garvey JR UNA-PA-Spring City 24:07.9 12:14 11:54
212 180 Jill Neggia SO Blue Eagle XC Club 24:17.2 12:13 12:05
213 181 Kate Twilley SR West Morris Track Club 24:23.7 11:48 12:36
214 182 Lauren Easley JR Germantown Friends 25:09.0 12:27 12:42
215 183 Rachel Hayden SR Blue Devil XC Club 25:26.0 13:02 12:24
216 184 Julia Castaneda SO West Morris Track Club 25:29.7 12:32 12:58
217 185 Tanna Holzworth SR West Morris Track Club 25:29.9 12:32 12:58 More videos |